بهترین عکس‌های مسابقه عکاسی طبیعت ۲۰۱۶ نشنال جئوگرافیک

 

نویسنده: محسن چینه‌کش

 

مسابقه عکاسی طبیعت سال 2016 نشنال جئوگرافیک

 

مسابقه‌ی عکاسی طبیعت سال ۲۰۱۶ نشنال جئوگرافیک (National Geographic) به مراحل پایانی رسیده است. پیش از این که داوران برنده‌ها را انتخاب کنند، بیایید نگاهی به بهترین عکس‌های ارائه شده در مسابقه‌ی امسال بیندازیم. امسال عکاسان از تمام نقاط دنیا در چهار دسته‌بندی مختلف با هم رقابت می‌کنند: عکاسی منظره، مسائل زیست محیطی، اکشن و پرتره حیوانات. «سارا پلجر» (Sarah Polger)، تهیه‌کننده ارشد بخش سفر نشنال جئوگرافیک (National Geographic Travel) و مدیر مسابقات عکاسی نشنال جئوگرافیک در این باره می‌گوید: «چهار دسته‌بندی مسابقه‌ی امسال به عکاسان این فرصت را می‌دهد که پیچیدگی و زیبایی دنیای اطراف ما را به تصویر بکشند. ما انتظار عکس‌هایی گیرا و پرمعنی را داریم». عکاسان در این مسابقه برای رسیدن به جایزه‌ی بزرگی رقابت می‌کنند که عبارت است از یک سفر ۱۰ روزه همراه با تیم اعزامی نشنال جئوگرافیک به جزایر گالاپاگوس. شما جایزه‌ی بزرگ نشنال جئوگرافیک را به کدام عکس می‌دهید؟ رای خود را در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.

 

 

۱) مرغ مگس خوار – امیلی رایلی (Emily Riley)

 

یک مرغ مگس خوار کم سن و سال به خانه‌ی من وارد شد. او اندکی هیجان‌زده بود. بنابراین من آن را در ورودی خانه تنها گذاشتن تا اندکی آرام بگیرد. همین‌طور که منتظر بودم غذایش خنک شود چند عکس از او گرفتم تا این که سرانجام به خودش آمد.

 

مسابقه عکاسی طبیعت سال 2016 نشنال جئوگرافیک

 

 

۲) رقص در باران – ولادیسلاو کامنسکی (Vladislav Kamenski)

 

روباهی که در زیر باران مشغول حرکت است.

 

مسابقه عکاسی طبیعت سال 2016 نشنال جئوگرافیک

 

 

۳) حرکت با سرعت حلزون – سمیرا قدیر (Samira Qadir)

 

در حالی که از مناظر زیبای هنرستان گارفیلد شیکاگو لذت می‌بردم با نگاهی نزدیک‌تر این مسافر آهسته را یافتم. گاهی باید برای درک زیبایی‌های کوچکی که در برابر ما است باید اندکی سرعتمان را کم کنیم.

 

مسابقه عکاسی طبیعت سال 2016 نشنال جئوگرافیک

 

 

۴) غرق شدن در دانه‌های برف – هیروکی اینوئه (Hiroki Inoue)

 

روباهی که با دانه‌های برف پوشیده شده است.

 

مسابقه عکاسی طبیعت سال 2016 نشنال جئوگرافیک

 

 

۵) طوفان اقیانوس آرام – سانتیاگو بورخا (Santiago Borja)

 

یک ابر کومولونیمبوس عظیم همین طور که ما در مسیرمان به سوی آمریکای جنوبی در ارتفاع ۳۷۰۰۰ پایی دور آن می‌گردیم بر فراز اقیانوس آرام در حال برق زدن است.

 

مسابقه عکاسی طبیعت سال 2016 نشنال جئوگرافیک

 

 

۶) استودیوی پافین – ماریو سوارز پوراس (Mario Suarez Porras)

 

این عکس تابستان گذشته در جزیره‌ی اسکومر ولز گرفته شده است. این جزیره به دلیل حیات وحشی که دارد شناخته شده است. یکی از بزرگ‌ترین کلونی‌های پافین‌های بریتانیا در این جزیره قرار دارد. این عکس برشی نزدیک یا مطالعه‌ای روی یک پافین آتلانیک را نمایش می‌دهد که با آرامش زیر باران استراحت می‌کند. از آنجا که جزیره‌ی اسکومر دارای سکنه است، پافین‌ها از انسان‌ها نمی‌ترسند. بنابراین افراد می‌توانند به پافین‌ها نزدیک شوند و عکاس‌ها می‌توانند با خیال راحت به ترکیب‌بندی مناسب فکر کنند و عکس‌های پرتره‌ای این گونه صمیمی بگیرند. همچنین در صبح آن روز خاص شرایط مناسب در کنار هم جمع شده بود: باران و نور.