close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
گاهی اوقات با وجود این که دوست داریم زندگی مان را تغییر دهیم اما دروغ‌


مدرسه

http://akhh.rozblog.com/
اینـتر وب اینـتر وب
آرشیو
تبلیغات
تبلیغ در فان تبلیغ در فان
برای تغییرات اساسی در زندگی، با این دروغ‌ها خداحافظی کنید! و

 

برای تغییرات اساسی در زندگی، با این دروغ‌ها خداحافظی کنید!

 

 

 

برای تغییرات اساسی در زندگی، با این دروغ‌ها خداحافظی کنید!

 

 

 

گاهی اوقات با وجود این که دوست داریم زندگی مان را تغییر دهیم اما دروغ‌های بی پایه و اساسی به خودمان می‌گوییم که نمی‌گذارند تغییرات حیاتی و لازم را در زندگی خود ایجاد کنیم. مطمئناً برای شما هم بارها اتفاق افتاده که خواسته‌اید تغییرات بزرگی در زندگی‌تان ایجاد کنید اما انگار نیروی نامرئی مانع شما شده و اجازه نداده حرکت کنید؟ می‌خواهید وزنتان را کاهش دهید، اما هر وقت به ورزش فکر کردید، چیزی یا کسی حواستان را پرت کرده است. باید مطالعه را شروع کنید اما معلوم نیست چرا دائماً در یخچال سرک می‌کشید. از ته دل دوست دارید تعطیلات به خارج از کشور بروید، اما هنوز هم پولتان را صرف خرید کالاها و اقلام غیر ضروری می‌کنید و به همین خاطر دیگر پولی برای خرید بلیت و رزرو هتل باقی نمی‌گذارید.

 

شاید بارها از خودتان سؤال کردید این نیروی بی‌رحمی که نمی‌گذارد به اهدافتان دست یابید چیست؟ ناراحت نباشید، اما این نیروی بی رحم کسی نیست جز خودتان. دوست گلم آن افکار منفی که اجازه دادید بارها و بارها در ذهنتان تکرار شود حالا کنترل تمام سناریوهای جدید زندگی‌تان را در دست گرفته‌اند. این افکار مداوم و خطرناک اصلاً دوست ندارند نادیده گرفته شوند، بیرون توی هوای سرد بمانند یا برای همیشه شما را ترک کنند. هر بار که بخواهید از دست آن‌ها خلاص شوید باز راهی پیدا می‌کنند و در زندگی شما رخنه می‌کنند و موجبات شکست شما را فراهم می‌کنند. اگر در منطقه‌ی آسایش همراه با این افکار منفی و مخرب گیر کنید مطمئن باشید دیگر هرگز نمی‌توانید به هدف جدیدی دست یابید و پیروزی و کامیابی خود را جشن بگیرید.

 

در ادامه ۱۰ دروغ را بررسی خواهیم کرد که شاید ذهنتان بارها در موقعیت‌های مختلف آن‌ها را برای شما تکرار کرده است. اولین قدم برای ایجاد تغییر شناسایی این دروغ‌های ذهنی بی پایه و اساس است. بعد از شناسایی به سادگی می‌توانید این علف‌های هرز ذهنی را از ریشه بکنید و از ذهن خود دور بریزید و در پایان بذر افکار مثبت و جدید را به جای آن‌ها بکارید تا به امید خدا به مدد این افکار سازنده تغییراتی بزرگ و سرنوشت‌ساز را در زندگی خود ایجاد کنید.

 

۱-خیلی سخت است

 

این مورد احتمالاً رایج‌ترین و آزاردهنده‌ترین دروغی ست که ما آدم‌ها به خودمان می‌گوییم. این دروغ حتی نمی‌گذارد فرد برای رسیدن به اهداف خود تلاش کند. ” خیلی سخت است ” یعنی ما این قدر به استعدادها و توانایی‌هایمان ایمان نداریم که حتی به خودمان اجازه نمی‌دهیم یک بار تلاش کنیم و از نزدیک شرایط را بررسی کنیم. در پایان نکته‌ای که باید از این صحبت‌ها بیاموزیم چیست؟ نکته این است: حتی اگر شکست بخوریم باز هم به خاطر این که سعی مان را کردیم و به خود اجازه داده‌ایم تجربه‌ای کسب کنیم اعتماد به نفسمان افزایش می‌یابد و دفعه‌ی بعد با اطمینان بیشتری تلاش خواهیم کرد.

 

۲-من فاقد زمان/پول/استعداد/مهارت‌های لازم هستم

 

وقتی می‌خواهیم تغییری ایجاد کنیم به گزینه‌های دور و برمان و افرادی که قبلاً در این کار موفق شده‌اند نگاهی می‌کنیم. مشکل از جایی شروع می‌شود که ذهن ما فوراً دنبال دلایل قانع‌کننده‌ای می‌گردد که چرا این افراد موفق شده‌اند و چرا ما نمی‌توانیم کاری مشابه را با موفقیت انجام دهیم؟ همه‌ی ما استعدادها و مهارت‌های متفاوتی داریم که در مسیر زندگی به نحوی موجبات موفقیت ما را فراهم می‌کنند، بنابراین چیزی که باعث موفقیت دیگری شده است شاید برای شما جواب ندهد و بالعکس. به جای این که از موفقیت‌های بزرگ دیگران به عنوان بهانه‌ای برای توجیه شکست‌های خود استفاده کنید سعی کنید این موفقیت‌ها را اهرم کنید و از آن‌ها به عنوان منبع انرژی ارزشمند برای غلبه بر موانع و گذر از سختی‌ها استفاده کنید. مطمئن باشید با این سیاست احتمال شکست خود را حداقل و شانس موفقیت خودتان را به حداکثر می‌رسانید.

 

۳-الان وقتش نیست

 

ذهنمان وقتی می‌خواهد در حیطه‌ی امن خود بماند سعی می‌کند با گفتن جملاتی نظیر ” وقتی فلان مقدار پول داشتم، رژیم غذایی‌ام را عوض می‌کنم “، ” یا وقتی به خانه‌ی جدید نقل مکان کردم، برنامه ورزشی جدید را شروع می‌کنم ” ما را فریب دهد. هرگز فراموش نکنید بهترین زمان برای شروع هر کاری همین الان است. همین لحظه، نه فردا، نه هفته‌ی بعد و قطعاً نه زمانی که در فلان قرعه‌کشی برنده شدید.

 

۴-خیلی برای خودم متاسفم

 

وقتی برای خودمان احساس تأسف می‌کنیم، ذهن مان عاشق این است که فهرستی از کارهایی که بعد از این تأسف غم‌انگیز باید یا نباید انجام دهیم پیش روی مان قرار دهد. به عنوان مثال ” روز بدی داشتم ” یعنی اجازه دارید به جای ورزش روی کاناپه لم دهید و در آرامش کامل هله هوله نوش جان کنید. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که اگر نظر خود را در مورد کارهایی که به شما احساس آرامش می‌دهند تغییر دهید قادر خواهید بود تغییرات مثبت و سازنده‌ای در زندگی‌تان ایجاد کنید. برای نمونه در مثال قبل لم دادن روی کاناپه نیست که به شما آرامش می‌دهد، شما این قدر این فکر را با خود تکرار کرده‌اید که دیگر ذهنتان قادر نیست آن را کنار بگذارد. برای حذف این فکر مخرب و جایگزین کردن آن با فکری مثبت از این پس به یک پیاده‌روی آرامش بخش در طبیعت، یک حمام داغ طولانی یا یک وعده‌ی غذایی مغذی فکر کنید.

 

۵-قبلاً اصلاً این کار را انجام ندادم

 

این مورد شاید حقیقت داشته باشد اما اصلاً نباید از آن به عنوان بهانه‌ای برای فرار از ایجاد تغییرات ضروری استفاده کنید. اگر پیش از این هرگز این کار را انجام نداده‌اید، انجام دادن آن فقط فرصتی پیش روی شما قرار می‌دهد تا یاد بگیرید چطور آن را انجام دهید. می‌بینید چقدر مسخره است چنین دروغ‌هایی را بهانه کنیم و از ایجاد تغییرات لازم در زندگی سر باز زنیم!

 

۶-همیشه فردایی هم هست

 

اجازه دهید خیلی رک بگویم: نه، همیشه فردایی نیست. نه به خاطر این که ممکن است حادثه‌ی بدی اتفاق بیفتد، بلکه برای این که همیشه فقط امروز وجود دارد، همین لحظه، فقط همین امروز. اگر واقعاً می‌خواهید در زندگی خود تغییرات مثبت و سازنده‌ای ایجاد کنید که به نفعتان باشد چرا باید منتظر فردا باشید؟ اصلاً چه دلیلی دارد منتظر فردایی باشید که شاید هرگز نیاید؟ به جای این که به اشتباه هر روز فکر کنید فردایی هم هست، شروع کنید، اقدام کنید و از همین لحظه قدم در راه موفقیت بگذارید و تک تک تغییرات لازم را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

 

۷-فقط یک بار دیگر انجامش می‌دهم

 

اگر این جمله را فقط یک بار می‌گفتیم، مشکلی نبود؛ اما حقیقت تلخ این است که وقتی به خودتان می‌گویید این کار (معمولاً کارهای مضر) را فقط یک بار دیگر انجام خواهم داد، منظورتان این است که دروغ می‌گویم، اصلاً نمی‌خواهم آن را کنار بگذارم. وقتی این کار برای شما عادت شود، دیگر خیلی سخت می‌توانید دروغی به نام ” فقط یک بار دیگر ” را کنار بگذارید و به جای آن بگویید ” هرگز “. دوست گلم این دروغ ذهنی را کنار بگذارید و در عوض بگویید: دیگر هرگز، به هیچ وجه آن را انجام نخواهم داد.

 

۸-دوست ندارم به خودم زحمت بدم

 

این دروغ از چند جهت قابل درک است. اولاً، اگر نمی‌خواهید به خودتان زحمت دهید و تغییری در زندگی‌تان ایجاد کنید، هیچ وقت انگیزه‌ای هم برای این کار نخواهید داشت. همه چیز بستگی به این دارد که شما چقدر می‌خواهید کاری را انجام دهید. همیشه باید تمایل شما به ایجاد تغییر خیلی بزرگ‌تر و قوی‌تر از دروغ‌های ذهنی باشید که سعی دارند به شما دیکته کنند لازم نیست به خودتان زحمت دهید و کاری کنید. تنها راه مقابله با این دروغ این است که به خودتان انگیزه دهید و هر طور شده از سد آن بگذرید. همیشه تلاش کنید حتی اگر این تلاش فقط یک قدم کوچک در جهت رسیدن به اهدافتان باشد.

 

۹-به استراحت نیاز دارم

 

بله، شما به استراحت نیاز دارید؛ اما اگر در این لحظه رؤیایی شیرین و ارزشمند را دنبال می‌کنید و از روی غفلت اجازه دهید این دروغ سد راهتان شود و خودتان را قانع کنید که به استراحت نیاز دارید هر چه بافته‌اید پنبه خواهد شد و از مسیر خود خارج خواهید شد. برای استراحت وقت بگذارید، اما همیشه طوری برنامه‌ریزی کنید که استراحت و کار با هم تداخل نکند. اگر با برنامه باشید زمان استراحت نیز می‌تواند یکی از مراحل ضروری کسب موفقیت باشد.

 

۱۰-دیگه برام مهم نیست

 

در برخی موارد شاید این جمله درست باشد؛ اما بیشتر وقت‌ها فقط به خاطر این که چالش پیش رویتان خیلی بزرگ است، کارتان خیلی سخت است و هنوز نتایج پدیدار نشده‌اند این دروغ را به خود می‌گویید. کلید ایجاد تغییرات همیشگی در زندگی اراده و پشتکار است.

 

مطمئن باشید اگر به تلاش خود ادامه دهید، نتایج پدیدار خواهند شد. به خاطر بسپارید فقط به این خاطر دوست دارید تغییرات مثبت و سازنده در زندگی‌تان ایجاد کنید چون اهمیت می‌دهید – خیلی خیلی برایتان مهم است. اگر از این افکار منفی یا علف‌های هرز ذهنی آگاه باشید به سادگی می‌توانید ریشه‌ی آن‌ها را بخشکانید و افکاری مثبت در باغ ذهنتان بکارید که ثمره‌ای جز موفقیت و پیشرفت ندارد.

 


 

منبع : دانش و زندگی

 

http://www.dzbook.ir/success/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c%d8%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%88

 


مطالب مرتبط
ارسال نظر در " گاهی اوقات با وجود این که دوست داریم زندگی مان را تغییر دهیم اما دروغ‌ "

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تمریناتی مفید برای تمرکز بیشتر! ئ
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
خواب هايي که تاريخ علم و ادبيات را متحول کردند ووو
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
ايران 330 سال پيش از نگاه جهانگرد اروپايي
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
گزيده اي از نقاشي هاي برتر دنيا
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
طرح هاي شاد ناخن، مخصوص فصل بهار
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
سفرهاي لاکچريِ ايروني
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
۱۰ مکان فوق‌العاده دیدنی اما ممنوع!
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
تمام تغییرات قانون جدید بیمه شخص ثالث سال 96
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
زیباترین سواحل دنیا را بشناسید!
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
50 کاری که باید در طول سفر به استرالیا و نیوزیلند انجام دهید
تاریخ : پنجشنبه 05 اسفند 1395
وراثت یا محیط
بازدید : 1651
تصاویر پس زمینه زیبا با موضوع صبح بخیر
بازدید : 1527
مجله آموزش زبان آپادانا (1)
بازدید : 1349
مجله آموزش زبان آپادانا (2)
بازدید : 1169
نقش راهبردهای انگیزشی، راهبردهای شناختی و یادگیری از همتایان در پیش بینی پیشرفت تحصیلی زبان انگلی
بازدید : 1161
نکات طلایی و کاربردی برای تقویت حافظه !
بازدید : 1143
راه های شیک پوشی در عین سادگی
بازدید : 1065
مجله آموزش زبان آپادانا (3)
بازدید : 985
رابطه جنسی با همسرتان را لذتبخش و دلنشین کنید
بازدید : 681
تصاویر دیدنی از قصر های شهر تهران
بازدید : 623
پول یا رویا،انتخاب با شماست! ت
شناسایی درست نیاز در کسب‌وکار! و
فوت و فن پاسخ دادن به سوالات حساس خانم ها
خلاقيت در مديريت
بخور و نخورها قبل از خواب شبانه
تصاویر میکروسکوپی شگفت انگیز از بال پروانه‌ها
دختر کو ندارد نشان از مادر ...
روش تدریس
تمدن هاي گمشده تاريخ، قسمت اول
نقل قول های گران بها (22)
امتیاز : [Post_Rate] نتیجه : [Post_Rate_Result] امتیاز توسط [Post_Rate_Count] نفر مجموع امتیاز : [Post_Rate_Total]